Informacje

Nowoczesne mieszkanie w 3 prostych krokach

Wielu ludziom wydaje się, że piękne i nowoczesne mieszkanie to duży wydatek. Przez to miłośnicy tego wyjątkowego stylu często rezygnują z urządzenia w ten sposób swojego domu. Wbrew pozorom styl nowoczesny wcale nie musi oznaczać wysokich kosztów i wielogodzinnego planowania. Wykorzystaj tych kilka prostych wskazówek i stwórz własne, w pełni niepowtarzalne wnętrze w Twoim ulubionym stylu.

Rozplanuj układ mebli

Układ mebli w nowoczesnych wnętrzach jest szalenie istotny. Musi być przede wszystkim funkcjonalnie. Dlatego dobrze rozplanuj układ mebli w poszczególnych pomieszczeniach. Nie wstawiaj zbędnych regałów ani szafek – styl nowoczesny lubi prostotę. Ciekawym i bardzo łatwym rozwiązaniem jest ustalenie punktu centralnego w każdym pomieszczeniu. Może być nim ściana medialna (telewizyjna), kominek lub stół jadalniany. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Wówczas pozostałe meble i elementy wystroju nie powinny odwracać uwagi od wybranego punktu centralnego.

Dopuść jak najwięcej słońca

Nowoczesne wnętrza uwielbiają przestronność. Często zapewnia ją wpuszczenie jak największej ilości promieni słonecznych. Dlatego spróbuj zdjąć firanki i zapewnij w swoim wnętrzu jak najwięcej słońca. Jednocześnie jasne wnętrza mogą spowodować znaczną poprawę humoru. Urządzając mieszkanie w stylu nowoczesnym, zrezygnuj z ciężkich zasłon i rolet. Jeśli potrzebujesz jakiejś bariery chroniącej przed światłem słonecznym, postaw na delikatne zasłony i jak najczęściej zostawiaj je rozsunięte.

Dobierz nowoczesne dodatki

Dodatki budują klimat całego wnętrza, dlatego muszą być odpowiednio dobrane. W nowoczesnych wnętrzach nie powinno ich być zbyt wiele. Zamiast na ilość, postaw na jakość. Proste wazony w geometrycznych kształtach lub pojedyncze obrazy utrzymane w nowoczesnej stylistyce to przyjemne dodatki, które nie będą powodowały wrażenia przytłoczenia w pomieszczeniu. Wybierając dekoracje, warto postawić na neutralne kolory – biel, czerń lub szarości.

Informacje na temat domu, ogrodu i nowoczesnych mieszkań znajdziesz na stronie https://katalog-24.pl/