Informacje

Ozonowanie klimatyzacji – czy to naprawdę działa?

Klimatyzacja już dawno przestała być luksusem, a powoli staje się standardem. Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby ochronić się przed wysokimi temperaturami i upałem. Dzięki niemu uderzenia gorącego powietrza i podróżowanie rozgrzanym autem nie są takie straszne. Aby klimatyzacja była w pełni sprawna i służyła przez dłuższy czas, musi podlegać okresowej konserwacji. Niestety, ale w najbardziej wilgotnym okresie roku – czasie jesienno-zimowym – bakterie i drobnoustroje szukają bezpiecznych miejsc. Układ klimatyzacyjny jest dla nich wymarzoną kryjówką, dlatego należy dbać o jego higienę i poziom czystości. Jednym z symptomów brudnej klimatyzacji jest nieprzyjemny zapach.

Po co jest ozonowanie?

Ozonowanie klimatyzacji jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się bakterii, wirusów i grzybów. Stwierdzono, że jest kilkadziesiąt razy skuteczniejsze i o wiele szybsze od użycia chloru, który może powodować podrażnienia. Jest to ważne dla układu oddechowego człowieka, a szczególnie dla alergików, astmatyków i osób z przewlekłymi chorobami płuc. Zabieg powinien być wykonywany przynajmniej raz do roku, przed sezonem. Tylko systematyczne czyszczenie systemu chłodzącego wnętrze samochodu pozwala czuć się bezpiecznie i komfortowo. Ozonowanie klimatyzacji to nie tylko pozbycie się niechcianych drobnoustrojów, ale także odświeżenie zapachu w całym otoczeniu. Ma to szczególne znaczenie przy sprzedaży auta lub mieszkania. Może być bardzo pomocne, gdy chcemy skutecznie posprzątać nieruchomość po dawnym właścicielu. Doskonale sprawdza się w branży hotelarskiej, w kinach, teatrach i innych miejscach użyteczności publicznej.

Na czym polega dezynfekcja ozonem?

Sam proces polega na wytworzeniu przez generator ozonu cząsteczek tlenu, które w zetknięciu się ze związkami chemicznymi neutralizują je. Tlen to gaz o silnych właściwościach utleniających, bakteriobójczych, który z łatwością usuwa roztocza, zapachy zwierząt, dymu papierosowego lub mikroorganizmów. Zabieg dezynfekcji i deodoryzacji pozwala na pozbycie się niechcianych intruzów i woni na bardzo długi czas. Ozonowanie klimatyzacji jest działaniem, które pozwala dotrzeć w najbardziej niedostępne miejsca, usunąć mikroby i substancje, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu.

Czy ozonowanie można wykonać samodzielnie?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które umożliwiają samodzielne przeprowadzenie całego procesu. Jednak aby zaopatrzyć się w dobrej klasy sprzęt, należy wydać dużą kwotę pieniędzy. Urządzenia występujące w niższych przedziałach cenowych nie posiadają dużej wydajności i możliwości, jakie ma sprzęt używany przez firmy DDD. Ozonowanie klimatyzacji to usługa, którą lepiej zlecić profesjonalistom. Firmy specjalizujące się w dezynfekcji potrafią w bardzo szybkim czasie przywrócić świeżość i komfort każdemu systemowi klimatyzacji. Zabiegi, które oferują, są bardzo korzystne cenowo w stosunku do jakości, jaką można uzyskać. Działania, jakie podejmują dają gwarancję pewności, że wszystkie miejsca zostały wyczyszczone i w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Więcej informacji na temat profesjonalnego ozonowania klimatyzacji znajdziesz na stronie stander.pl.