Domowe poradyInformacje

Panele sufitowe przy odświeżaniu mieszkania

Kiedy zdecydujemy się na odświeżenie swojego mieszkania lub gruntowny remont, najczęściej stoimy przed dylematem, czy decydujemy się na jakieś poważniejsze zmiany, czy zostawiamy tak jak było. Możemy założyć, że najczęściej poza tym, że decydując się na tego rodzaju prace, zależeć nam będzie na tym, aby uzyskać efekt nowości i czystości, to gdzieniegdzie będziemy chcieli postawić na jakieś nowe rozwiązania. Warto wtedy się zastanowić, czy postawić na panele sufitowe. Są one coraz modniejsze i ciekawie się prezentują.

Niewątpliwie dużo będzie zależeć od tego, czy lubimy nowości lub nawet eksperymenty w naszym otoczeniu. Chociaż – umówmy się – nie mówimy tutaj o awangardzie, o czymś, co jest tak niszowe, że omawiane jest dopiero gdzieś w artystycznych szkołach. Nie, przeciwnie. Rozważamy rozwiązanie, które od lat jest wykorzystywane, chociaż nadal może wydawać się czymś wyjątkowym. Szczególnie wtedy, jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do farb, tapet lub szpachlowanych sufitów. Panele sufitowe stanowią niezwykle ciekawą odmianę dla tych tradycyjnych propozycji.

Panele sufitowe na różne okazje

Warto je wziąć pod uwagę, ponieważ w ofercie znajdziemy takie, które zakryją nam niedoskonałości sufitowe. Jeżeli oczywiście takie by były. Jak również takie panele sufitowe, spod których będziemy widzieć to, co zakrywają. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ czas – przy ewentualnych usterkach sufitu – jaki musielibyśmy przeznaczyć na jego remont, na pewno nie będzie krótszy od montażu paneli. Z drugiej strony warto pamiętać, że ich montaż nie musi sprawić, że cały sufit będzie nimi pokryty. To zależy od nas. Jeżeli zależy nam na bardziej dekoracyjnym wyglądzie, wystarczy, że pokryjemy nimi fragment sufitu i tym samym osiągniemy wymaganą wartość

Style pomieszczeń

Sporo też zależeć będzie od tego, czy przykładamy wagę do stylu pomieszczeń, które projektujemy sobie na nowo podczas remontu lub zwykłego odświeżenia. Dlatego, że – prawdę mówiąc – panele sufitowe sprawdzą się niemal w każdej konfiguracji. Nie tylko tam, gdzie cenione są elementy z drewna, ale również w takich stylach, jak boho, glamour, czy vintage. Szczególnie w tym ostatnim, gdzie łączą się ze sobą różne style – ten rodzaj dekoracji na suficie będzie niezwykle ciekawym rozwiązaniem.

Zaczynamy przygodę

Zatem planując lekki remont mieszkania, czy też bardziej zasadniczy, warto wziąć pod uwagę wybór tego rodzaju paneli. Być może warto zacząć właśnie od mniejszych powierzchni, żeby zobaczyć i oswoić się z efektem, jeżeli jesteśmy osobami, które dopiero zaczynają przygodę z takimi panelami. Jeżeli pierwsze kroki mamy za sobą, to zapewne nie trzeba nikogo namawiać do tego, by kontynuować ten rodzaj wykończenia wnętrz.