Informacje

Piknik firmowy, czyli impreza dla pracowników na powietrzu

Imprezy firmowe to nieodłączny element przedsiębiorstwa. Dzięki nim, nie tylko pracownicy mają okazję lepiej się poznać, ale także w bardziej personalny sposób związać się ze swoim miejscem pracy. Podczas gdy codzienne obowiązki mogą powodować stres i napięcia, imprezy organizowane przez pracodawcę są odskocznią i sposobem na budowę pozytywnych wspomnień i skojarzeń z firmą. W okresie letnim, doskonałym pomysłem na organizację firmowego eventu jest piknik. Świeże powietrze będzie miłą odmianą dla czasu spędzonego codziennie w biurze, ale również okazją by pracownicy zabrali ze sobą swoje rodziny.

Gdzie zorganizować piknik firmowy?

Lokalizacja firmowego pikniku to jeden z kluczowych elementów. Jeżeli stawiamy na dużą ilość atrakcji, nie musi być ona olśniewająca. Przykują one uwagę uczestników, którzy mniejszą uwagę poświęcą miejscu w którym jest on urządzony. W tym wypadku, nawet zwykły ogród obok restauracji czy małego hotelu sprawdzi się doskonale. Warto pamiętać, ze wiele miast oferuje swoim mieszkańcom miejsca piknikowe w parkach, co jest pomysłowym rozwiązaniem tym bardziej, że zwykle można je zarezerwować w konkretnym okresie. Gdy postawimy na opcje tradycyjnego pikniku, najlepiej wyszukać miejsce nad wodą, które nawet w upalny dzień będzie sprzyjało przebywaniu na zewnątrz. W tym wypadku to krajobraz jest główną atrakcją dla uczestników. Polecamy skorzystanie z usług profesjonalnej firmy organizującej pikniki firmowe, żeby uniknąć wpadek i problemów przy organizacji.

Jedzenie i dekoracje na firmowej imprezie

Kolejne kluczowe kwestie to catering i dekoracje. W przypadku jedzenia, warto postawić na proste a zarazem klasyczne rozwiązania. Małe kanapki, babeczki i zimna lemoniada sprawdzą się na każdym firmowym pikniku. Są to propozycje, które zapewni nam każdy lokal gastronomiczny jak i firma cateringowa. Wiele osób organizujących piknik, zapomina o dekoracjach. Są one niezwykle istotne, ponieważ nadają klimat całemu wydarzeniu a do tego można im nadać ,,firmowy charakter”. Jest wiele opcji, dzięki którym można zrealizować ten zamysł, jak np. zachowanie kolorystki przedsiębiorstwa przy wyborze serwetek, koców czy obrusów.

Jeżeli wybrane miejsce jest pełne drzew, lampiony rozwieszone pomiędzy nimi lub też tylko na ich gałęziach, będą pięknie wyglądały nie tylko wieczorową porą, ale także za dnia, tworząc niepowtarzalny klimat w stylu amerykańskim stylu hamptons.

Artykuł jest wynikiem współpracy z Agencją Eventową Endorfins.