Informacje

Profesjonalne wyposażenie salonu fryzjerskiego

W każdym mieście, w zależności od wielkości i rynku, można spotkać przynajmniej kilkanaście salonów fryzjerskich. Zapotrzebowanie na te usługi jest duże, dlatego również w małych miejscowościach i wsiach fryzjer znajdzie pracę. Konkurencja jest więc ogromna, dlatego istotne jest, aby salon przyciągał klientów i dawał zyski. Poza doskonałymi umiejętnościami fryzjerów, niebanalnym i eleganckim wystrojem oraz ciekawą ofertą usług, bardzo ważne jest wyposażenie.

Odpowiednie meble fryzjerskie to takie, dzięki któremu praca fryzjera jest sprawniejsza, ale również przyjemniejsza. Jeśli klienci zobaczą, że w salonie brakuje podstawowych narzędzi, nie wezmą takiego miejsca na poważnie, nie potraktują go jak profesjonalnego salonu.

Odpowiednie wyposażenie salonu fryzjerskiego to nie tylko znak dla klienta, że miejsce jest profesjonalne. To również szereg zalet dla fryzjerów pracujących w salonie. Profesjonalne meble pozwalają na odpowiednie przechowywanie narzędzi i produktów. Poza tym dzięki nim wszystko jest uporządkowane, a stylista może wykonywać swoją pracę w dobrych warunkach, również bardziej efektywnie. Jakie meble powinny znaleźć się w profesjonalnym salonie fryzjerskim? Kilka propozycji w kolejnych akapitach.

Półki na kółkach, w których fryzjerzy trzymają potrzebne przyrządy

Każdy fryzjer wie, jak wiele przyrządów potrzebnych jest do wykonywania różnorodnych usług. Doskonałym miejscem do ich odpowiedniego przechowywania są półki na kółkach, określane również jako pomocnik albo wózek fryzjerski. Zaletą tego mebla jest mobilność i duża ilość miejsca do przechowywania. Standardowy wózek powinien posiadać szuflady, półkę oraz miejsce na sprzęt taki jak suszarki czy maszynki do włosów. Podczas wyboru odpowiedniego pomocnika fryzjerskiego, trzeba zwrócić uwagę na ilość miejsca do przechowywania. Powinno być go jak najwięcej, aby mebel był funkcjonalny. Powinien być również odpowiedniej wysokości, aby osoba z niego korzystająca miała zapewnione komfortowe warunki pracy. Podczas zakupów wózka warto go przetestować i sprawdzić, czy szuflady otwierają się z łatwością, przekonać się czy są sprawne i nie wypadają. Wózek powinien być wykonany z solidnego materiału, najlepiej sprawdzi się metal albo aluminium. Ma to znaczenie także w kwestii czyszczenia i dezynfekcji mebla. Podane materiały są odporne na działanie substancji chemicznych. Nie uszkodzą się więc ani nie odbarwiają.

Dokonując wyboru nie można pominąć kwestii wyglądu mebli fryzjerskich. Kolor i styl wózka powinien być dopasowany do aranżacji salonu fryzjerskiego. Dzięki temu całość będzie spójna, tak jak w profesjonalnym i wartym zaufania salonie. Aby zapewnić jak najlepszy design, funkcjonalność i jakość pomocnika fryzjerskiego, warto korzystać z oferty zaufanych producentów mebli tego rodzaju.

Planując rozmieszczenie przyrządów w pomocniku fryzjerskim, należy pomyśleć o częstotliwości używania poszczególnych narzędzi. Te, które używane są najczęściej powinny znaleźć się w najwyższych partiach pomocnika. Przyrządy, które używane są rzadziej, najlepiej umieścić w dolnych szufladach. Należy również dbać o regularną dezynfekcję, przeprowadzoną dobrej jakości produktami.

Hoker fryzjerski

Hoker fryzjerki to kolejny niezbędny mebel. Określa się go również mianem taboretu kosmetycznego. Podobnie jak wózek ma za zadanie sprawić, że warunki pracy fryzjera będą bardziej komfortowe i przyjazne. To wpływa na jakość tej pracy, co jest niezwykle ważne również dla jakości usług. Dobrej jakości hoker zapobiega przemęczeniu fryzjera, odciąża ręce i kręgosłup. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu, należy wziąć pod uwagę:

  • Kształt siedziska – najlepiej sprawdzi się ten przypominający siodło. Sprawia on, że utrzymywanie prawidłowej pozycji podczas siedzenia jest niezbędne.To wpływa pozytywnie na stan kręgosłupa i komfort fryzjera.
  • Maksymalna wysokość – większość hokerów fryzjerskich umożliwia regulację wysokości. Ta powinna być dostosowana do osoby korzystającej z mebla.
  • Jakość i materiał – najwyższa jakość jest istotna. Dzięki temu taboret kosmetyczny posłuży przez długi czas i wciąż będzie wyglądać estetycznie. Zadrapania czy dziury to coś, czego żaden klient nie chce widzieć. Materiałem, który sprawdzi się najlepiej jest skaj lub poliuretanowa.
  • Stabilność – hoker musi być stabilny i zapewniać fryzjerowi nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo. Trzeba zwrócić uwagę na kółka, powinny być wysoce wytrzymałe.

Podsumowanie

Każdy profesjonalny salon fryzjerski przyciąga wielu klientów. Trzeba więc zadbać nie tylko o jakość usług, ale również odpowiednie wyposażenie. Powinny znaleźć się w nich wózki oraz hokery fryzjerskie. Dzięki tym meblom fryzjer może poczuć się komfortowo i skupić na wykonywaniu swojej pracy jak najlepiej. Takie wyposażenie zapewnia również utrzymanie porządku i ładu w salonie, na co klienci niewątpliwie zwracają uwagę. Wybierając meble należy zwrócić uwagę na ich jakość i wytrzymałość, a także styl w jakim zostały wykonane. Całość powinna być spójna i tworzyć przyjemną atmosferę.