Domowe porady

Aranżacja poddasza – jak stworzyć dodatkową przestrzeń w domu

Dom z poddaszem użytkowym to coraz częściej wybierany projekt ze względu na dodatkową powierzchnię użytkową, która posłużyć nam może jako miejsce na  zaaranżowanie dodatkowych pomieszczeń, takich jak sypialnia z garderobą czy łazienka. Warto jednak dobrze zaplanować nasz projekt tak, aby stworzyć idealną propozycję wysoko funkcjonalnego wnętrza. 

Niebanalne zagospodarowanie poddasza użytkowego 

Poddasze to ciekawa przestrzeń z wieloma możliwościami aranżacji. Często niedoceniana może stać się prawdziwą oazą dla wszystkich domowników. Jeśli chcemy sprawnie je urządzić, musimy zadbać przede wszystkim o dobry projekt lub plan. Zwróćmy uwagę na odpowiednie zagospodarowanie skosów. Często bywa tak, że konstrukcja dachowa może pozwolić nam na wykonanie ciekawych aranżacji skosów poprzez ich celowe akcentowanie lub maskowanie. Wszystkie czynności zależą od naszych oczekiwań względem pomieszczeń.

Jakie pomieszczenia możemy zaaranżować na poddaszu? 

Planując zabudowę poddasza użytkowego, warto wykorzystać je jako dodatkową lub główną sypialnię. Jest to niezwykle przyjemny projekt do zrealizowania wymagający niezbyt dużego wkładu finansowego. Dodatkowo możliwości aranżacji sypialni w tym miejscu są wręcz nieograniczone, dlatego też możemy uzyskać swoje wymarzone miejsce na wypoczynek i sen. 

Łazienka na poddaszu

Łazienka na poddaszu użytkowym może dać nam naprawdę ciekawe rezultaty. Warto zadbać jednak o odpowiednie zagospodarowanie wszystkich skosów,  chociażby poprzez dodanie dodatkowych szafek i schowków, które pozwolą nam zachować ład i porządek przy minimalnym zaangażowaniu przestrzeni. 

Pracownia i biuro

Jeśli pracujesz w domu, docenisz rozwiązania, jakie daje Ci stworzenie własnej pracowni lub biura. Miejsce to nie przysparza zbyt wielu problemów, a jej wykonanie nie wiąże się z koniecznością wykonywania dodatkowych instalacji. Dzięki temu funkcjonalnie zaaranżujesz swoją przestrzeń oraz uzyskasz ciche i spokojne miejsce do pracy. 

Jak wybrać odpowiednią pracownię?

W poszukiwaniu odpowiedniej realizacji sprawdź ofertę pracowni wnętrz Baltic Interiors – Kompleksowe wykończenia wnętrz Warszawa. To kompleksowe projekty mieszkań i domów pod klucz na wszystkich jej etapach łącznie z nadzorem nad jakością wybranych materiałów czy ekipą budowlaną. Oferta skierowana jest do osób, które pragną uzyskać niezwykle satysfakcjonujące rezultaty w swoich wnętrzach. Znajdziesz tutaj wszystkie usługi wykończenia wnętrz w bardzo atrakcyjnej cenie. To świetna propozycja dla osób poszukujących tylko najlepszych rozwiązań wykonanych z najwyższą starannością.