Meble dla domu

Styl i aranżacja kuchni

  Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń domowych. Nie można zaniedbać urządzania takiego pomieszczenia, ponieważ nikt nie będzie chciał w nim przebywać. Warto zastanowić się nad tymi w jakim stylu będzie urządzona nasza kuchnia oraz jakie meble kuchenne wybierzemy do tego pomieszczenia. Jeżeli tylko mamy ku temu okazję, to należy taką sprawę przedyskutować z dobrym architektem wnętrz. Stwórzmy pomieszczenie, gdzie wszyscy będą z wielką przyjemnością się gromadzić.

Styl skandynawski w kuchni

  Dobrą propozycją jest styl nowoczesny, skandynawski obfitujący w jasne, wręcz białe kolory. Jeżeli ktoś uważa, że białe meble kuchenne nie są praktyczne, to są w ogromnym błędzie. Jest to najlepszy wybór mebli, który pozwala na dowolne aranżowanie pomieszczeń. Jeżeli jednak obawiamy się, że biel spowoduje zbyt dużą ilość chłodu, to z powodzeniem możemy to przełamać przy pomocy naturalnych dodatków. Zacznijmy jednak od samej bieli która powinna królować na ścianach.

Wybierzmy farbę z której w razie potrzeby będzie można w bardzo łatwy sposób usunąć plamę przy pomocy szmatki. Na dodatek meble z białymi frontami z nowoczesnymi zamknięciami wnętrz (ukryte klamki, zamykania na magnes, itp.)lub srebrnymi uchwytami o prostej budowie. Jeżeli zdecydujemy się na wystrój skandynawski nie zapominajmy, że nie możemy decydować się na wielką ilość zdobień, aby nie przytłoczyć całego pomieszczenia. Pamiętajmy, że w takich kuchni wskazany jest minimalizm.

  Jeżeli decydujemy się na naturalne dodatki, to po pierwsze swoje zainteresowanie skierujmy w stronę podłogi. W tym miejscu warto postawić na podłogę z jasnego, naturalnego drewna, które będzie wspaniale komponować się z bielą mebli kuchennych.

Dodatkowo warto również postawić na drewniane (odpowiednio zabezpieczone przed czynniki zewnętrznymi) blaty kuchenne, gdzie będziemy wykonywać wszelkie prace związane z gotowaniem. Przy czym nie można zapominać o tym, że długość blatów roboczych powinna być w odpowiedni sposób rozplanowana. Na meblach kuchennych można postawić również dodatki w kolorze zielonym, jak chociażby stojak na sztućce lub też rośliny. Zielone liście pięknie będą współgrały z bielą panującą wokoło.

Funkcjonalność i praktyczność w kuchni

 Nie zapominajmy jednak przede wszystkim o tym, aby wybierać meble kuchenne, które będą funkcjonalne oraz praktyczne. Dzięki tak urządzonej kuchni będzie nam się w niej swobodniej przebywało i przygotowywało posiłki dla rodziny. Nie zapominajmy również o tym, że należy wziąć pod uwagę metraż całego pomieszczenia przy wyborze odpowiednich mebli kuchennych.

Aby zobaczyć najlepsze kuchenne inspiracje, zapraszamy do działu meble kuchenne na blogu DMJmeble.pl.