ZALETY FOLI PRZECIWSŁONECZNYCH

Główną zaletą foli przeciwsłonecznej jest to, że nie pozwala na nagrzanie się pomieszczenia. Dlatego folie przeciwsłoneczne znajdą zastosowanie wszędzie tam gdzie pomieszczenia narażone jest na nadmierne nagrzewanie się. Sprawdzi się w tych pomieszczeniach gdzie klimatyzacja to za mało lub zainstalowanie jej jest nie możliwe. Folie przeciwsłoneczne coraz częściej znajdują zastosowanie w wielu budynkach użytku publicznego takich jak; biurowce, galerie handlowe, restauracje, firmy usługowe, czy nawet muzea i biblioteki. Folie przeciwsłoneczne nadają się do pomieszczeń gdzie okna znajdują się od strony południowej lub zachodniej. Idealnie nadadzą się również do witryn sklepowych, zatrzymują szkodliwe promienie UV, przez co przedmioty znajdujące się na wystawie sklepowej chronione są przed blaknięciem.

Folie te odporne są na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Folie sprawdzą się również w domach, czy mieszkaniach. Dzięki, którym uda nam się nie tylko zaoszczędzić na klimatyzacji, czy innych sposobach ochłodzenia mieszkania w lecie. Natomiast w zimie folia zapobiega utracie nagromadzonego ciepła na zewnątrz, przez co możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu.  
Folie przeciwsłoneczne sprawdzają się również bardzo dobrze, jeżeli zależy nam na tym, aby stał się również elementem dekoracyjnym naszego mieszkania lub elementem reklamowym. Wszystko za sprawą tego, że folia może być zaprojektowana i dostosowana do indywidualnego klienta.
Folie przeciwsłoneczne będą idealne dla osób, które cenią sobie prywatność, ponieważ ograniczają one widoczność, od strony zewnętrznej budynku.

RODZAJE FOLI PRZECIWSŁONECZNEJ

Folie przeciwsłoneczne wykonuje się najczęściej z poliestru a ich zadaniem jest odbijaniem promieni słonecznych. Folie mogą być montowane na zewnątrz ale również od wewnątrz. Częściej folie przeciwsłoneczne montuje się na zewnątrz ze względu na to, że ich działanie jest wiele bardziej efektywne. Promienie słoneczne odbijają się od razu od foli, nie dopuszczając do przeniknięcia ich przez szybę. Folie przeciwsłoneczne zewnętrzne dostępne są w 4 rodzajach. Producenci mają zaoferowania folie przeciwsłoneczne tzw. Refleksyjne, neutralne, spektralno selektywne lub typu lustra weneckiego.

CZY WARTO ZAMONTOWAĆ FOLIĘ PRZECIWSŁONECZNĄ

Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad tym, czy zdecydować się na zamontowanie foli przeciwsłonecznej, musisz pamiętać, że ten jednorazowy wydatek da Ci efekty na co najmniej kilka lat. Jeżeli zależy ci na ochłodzeniu pomieszczenia w lecie, i wolniejszym uciekaniu ciepłego powietrza na zewnątrz powinieneś zdecydować się na zakup foli przeciwsłonecznej.