Dekoracje

Świecznik szklany ozdobą każdego wnętrza

Lubimy urządzać mieszkania, kupować przedmioty podkreślające nasz indywidualny gust. Uniwersalnymi dodatkami są świeczniki szklane. Pasują do stylu minimalistycznego, ale i do wnętrz pełnych barokowego przepychu.

Szklane świeczniki z uwagi na różnorodność kształtów i form wpasują się w każdy klimat, wszędzie będą zachwycać lekkością i urodą.

Szklane świeczniki pękate lub smukłe

Ozdoby te mogą być w rozmaitych kształtach, rozmiarach i wysokościach. Mogą być smukłe, lub pękate, wysokie lub niskie, gładkie lub zdobione. Mogą stać samotnie i być piękną, delikatną ozdobą wnętrza. Ale przecież świeczniki szklane możemy łączyć ze sobą, dobierając je pod względem rozmiaru, kształtu czy też zdobienia, tworząc z nich wieloelementowe aranżacje. Szklany świecznik wypełniony jedynie piękną świecą stołową jest niebanalną, choć bardzo prostą ozdobą każdego wnętrza. Uzupełniony elementami roślinności, na przykład mchem, szyszkami, drobnymi kwiatkami, staje się czymś całkiem innym, niepowtarzalnym i bardzo dekoracyjnym.

Ozdobny świecznik ze szkła

Delikatne, subtelne szkło pięknie odbija światło. Bardzo ładnie prezentują się świeczniki w szkle ustawione na parapecie, lub w bliskiej okolicy okna, gdzie dochodzi dużo światła słonecznego. Wtedy to proste świeczniki szklane stają się pryzmatami, rozszczepiając światło i rzucając na wnętrze barwne wiązki. Kompozycja kilku szklanych świeczników o różnej wielkości i fakturze zgromadzona na parapecie naprawdę może być największą dekoracją pomieszczenia,zdobiąc je zarówno za dnia, jak i wieczorem, po zapaleniu świec.
Wówczas każde wnętrze nabiera tajemniczości i niezwykłego ciepła, dlatego też szklane świeczniki są ulubioną dekoracją Skandynawów.

Świecznik szklany – gdzie go kupić i za ile?

Bardzo duży wybór szklanych świeczników jest dostępny w sklepach internetowych specjalizujących się w urządzaniu i dekoracjach wnętrz, ogromna ich ilość jest też na portalach internetowych.Cena świecznika szklanego zależy od jego wielkości, rozmiaru,kraju wykonania, jakości szkła i wielu innych czynników. Ponieważ jest to przedmiot dostępny cenowo dla każdego, świecznik ze szkła stanowi popularny i zawsze mile witany prezent. Bardzo trafne wydaje się wręczanie w prezencie kompletu – świecznika szklanego wraz z pasującą do niego świecą.

Więcej ciekawych porad znajdziesz na malanuku.pl