Domowe porady

Jak utrzymać kabinę prysznicową w czystości – impregnat hydrofobowy do szkła w kabinie prysznicowej

Na szklanej kabinie prysznicowej mogą odznaczać się ślady zabrudzeń: po twardej wodzie czy używanych środkach czystości, takich jak szampon, mydło. Utrzymanie w czystości tak dużych tafli szkła może kojarzyć się z ciągłym czyszczeniem oraz być nie lada wyzwaniem. Rozwiązaniem powyższego problemu stają się powłoki hydrofobowe, które w innowacyjny sposób powlekają powierzchnię, chronią i przedłużają jej żywotność.

Hydrofobowość to zdolność do odpychania cząsteczek wody. Właściwość ta pozwala na utrzymaniu powierzchni w czystości i zapobiega jej niszczeniu.

Aplikacja impregnatów hydrofobowych jest niezwykle prosta i każdy może ją wykonać samodzielnie. Czasochłonnym etapem jest jednak doprowadzenie szkła do czystości. Należy pamiętać, iż nałożenie warstwy hydrofobowej na brudne szkło – utrwali zabrudzenia, których nie usuniemy przed długi czas.

Warto zatem zadbać by impregnacja hydrofobowa stała się nierozłącznym etapem przy kupnie nowej kabiny prysznicowej.

Powłoka hydrofobowa wypełnia mikroskopijne nierówności szkła, powierzchnia staje się gładka, co ułatwia spływanie wody i brudu oraz zapobiega przywieraniu zabrudzeń. Uzyskujemy efekt “samooczyszczania” dzięki czemu dłużej możemy cieszyć się czystym i estetycznym szkłem w kabinie.

Na rynku dostępne są również powłoki hydrofobowe do szkła w kabinie prysznicowej z dodatkiem aktywnych cząstek srebra. Dodatek srebra znacząco wspomaga ograniczenie rozwoju bakterii, grzybów czy pleśni co w przypadku kabin prysznicowych jest dużym plusem.

Zalety stosowania powłoki hydrofobowej do szkła w kabinie prysznicowej:

– zabezpieczenie szkła przed negatywnym działaniem wody,

– ochrona powierzchni przed zabrudzeniami powstałymi ze środków myjących,

– otrzymujemy efekt “samooczyszczenia”, 

– czas pomiędzy czyszczeniem szkła ulega znaczącemu wydłużeniu,

– wydłużamy żywotność szkła – kamień i inne zabrudzenia nie przywierają do powierzchni  

Impregnaty hydrofobowe do kabin prysznicowych można kupić w wielu sklepach internetowych, np. sklep.hadwao.net.

Nanotechnologia oraz impregnacja hydrofobowa stają się coraz popularniejsze w naszych domach, szerokie zastosowanie daje możliwość wydłużenia żywotności materiałów, obuwia, powierzchni mineralnych, jak również szkła.