Dom dla rodziny

Letni wypoczynek z leżakiem. Jaki leżak wybrać?

Do wyboru są różne rodzaje leżaków do letniego relaksu. Trudno sobie wyobrazić letni relaks bez leżaka. Jest on niezbędny nie tylko na plaży, ale również w ogrodzie czy nad wodą. Jakie produkty można kupić w sklepach?

Możesz naładować swoje wewnętrzne baterie spędzając lato na łonie natury. Nie zaleca się leżenia na kocu, ręczniku czy na piasku. Leżak to doskonały sposób na połączenie przyjemnego z… jeszcze przyjemniejszym. Co jesteś w stanie znaleźć w sklepach?

Dlaczego nie mieć leżaka w swoim ogrodzie? Leżak może kojarzyć się z modelem składanym, wykonanym z aluminiowej ramy i tekstylnego siedziska. Możliwości są nieograniczone. Można też zdecydować się na meble ogrodowe stacjonarne, które są atrakcyjniejsze, cięższe i bardziej atrakcyjne. Najprawdopodobniej będzie to leżak wykonany z drewna, technorattanu lub tworzywa sztucznego z miękką poduszką zapewniającą komfort. Takie leżaki ogrodowe mogą być wykorzystywane jako stała, funkcjonalna ozdoba ogrodu. Przeznaczone są do użytku w jednym miejscu i zazwyczaj nie posiadają funkcji składania. Mogą być wyposażone w dwa kółka, które ułatwiają przenoszenie ich w inne miejsce.

Leżak składany to idealna opcja na świeże powietrze!

Najpopularniejszą i najtańszą opcją dla plażowiczów jest leżak składany. Ten przenośny mebel może być wykonany z różnych materiałów, podobnie jak krzesło ogrodowe, rozróżniamy m.in.

  • Stelaż aluminiowy i siedzisko z tkaniny
  • Stelaż drewniany i siedzisko z tkaniny
  • Wykonane z tworzywa sztucznego, np. PVC .

Aluminiowe leżaki z tekstylnym siedziskiem są najtańsze, najlżejsze, a także najbardziej praktyczne. Można je złożyć i przechowywać w bagażniku samochodu. Do ich czyszczenia używaj węża ogrodowego, a do mycia gąbki lub szczotki i detergentu.

Stacjonarne lub przenośne leżaki plażowe

Te składane leżaki można złożyć i zabrać na plażę. Popularne na plaży są te wykonane z technorattanu i drewna w formie “koszyczków”. Są one niemalże symbolem polskich plaż!

Popularne są również plastikowe leżaki plażowe, które często można spotkać na plażach miejskich oraz w hotelach wypożyczających sprzęt dla wczasowiczów. Leżaki te nie są składane i można je znaleźć w ogrodzie ośrodka wypoczynkowego lub na plaży do wynajęcia. Takie leżaki można również spotkać na basenach.

Drewniany leżak to najlepszy wybór do Twojego ogrodu!

Najpiękniejszą ozdobą ogrodu są drewniane leżaki. Drewno jest mocnym materiałem, który może być utrzymywany przez wiele lat.

Drewniane leżaki mogą być stacjonarne lub przenośne. Jedynym problemem związanym z drewnianymi leżakami jest ich waga. Są one cięższe niż aluminium lub PVC, więc są one bardziej odpowiednie do użytku na zewnątrz. Nie stanowi to problemu, jeśli masz duży bagażnik i dodatkowe ręce do pomocy przy przenoszeniu leżaka. W tym przypadku warto rozważyć leżak na kółkach.

Jaki jest koszt leżaków?

Cena leżaka jest uzależniona od wielu czynników. Nie tylko możliwości złożenia (lub nie), ale także materiału i ewentualnych dodatkowych funkcji, takich jak:

  • Podparcie lędźwiowe
  • Ruchome kółka
  • Uchwyty na kubki
  • Podłokietniki
  • Zagłówki

Najtańsze składane leżaki plażowe, wykonane z aluminiowego stelaża i tekstylnego siedziska, kosztują zaledwie kilkaset złotych. Leżaki ogrodowe, które są większe, bardziej wytrzymałe i bardziej reprezentacyjne (np. w całości wykonane z drewna) mogą być droższe – kilkaset złotych za sztukę.