Meble dla domu

Łóżka kontynentalne – nowoczesne rozwiązanie maksymalizujące komfort snu

Choć trendy wnętrzarskie często się zmieniają, od kilku już sezonów można zaobserwować pewien zdecydowany trend – coraz większą popularnością cieszą się łóżka kontynentalne. Polacy docenili niebywałą wygodę oferowaną przez tego typu łóżka, a dzięki dobrym opiniom na ich temat na rynku od kilku lat widać stabilny wzrost zainteresowania nimi. Niezdecydowanych z kolei pora przekonać, dlaczego warto wybrać łóżko kontynentalne.

Czym jest łóżko kontynentalne?

Chyba wszyscy z nas kupowali kiedyś łóżko do sypialni i znają typowe problemy. Konieczność doboru odpowiedniego stelaża, kupna materaca… łóżka kontynentalne pozbawiają nas tych właśnie trudności. Są to bowiem meble sypialniane pozbawione jakiegokolwiek stelaża, natomiast zaopatrzone w wbudowany już materac. Łóżka kontynentalne wypełnione są sprężynami bonnelowymi – czyli takimi, które zarówno zapewniają odpowiednią wytrzymałość, jak i równomierny nacisk na całej powierzchni ciała. Łóżka oparte na sprężynach bonnelowych są w stanie wytrzymać naprawdę wiele lat.

łóżko kontynentalne edinos.pl
łóżko kontynentalne z kolekcji mebli Edinos.pl

Korpus mebla jest w zdecydowanej większości przypadków pokrywany specjalną tapicerką, co dodatkowo nadaje mu eleganckiego, prestiżowego wyglądu. Łóżka kontynentalne są zazwyczaj znacznie większe od tradycyjnych, ponieważ oparte są na konstrukcji wielowarstwowej. Konstrukcja taka zapewnia odpowiedni stopień miękkości łóżka, przyczyniając się tym samym do poprawy komfortu snu.

Największe zalety łóżek kontynentalnych do sypialni

Na pytanie zawarte w tytule tego akapitu odpowiedzieliśmy już w dużej mierze w poprzednim. Dodajmy więc, iż zwiększona wysokość łóżka (nawet o kilkanaście centymetrów w stosunku do standardowych propozycji) znacząco ułatwia zmianę pozycji, również osobom o sporej wadze, czy z problemami kostno-stawowymi. Łóżka kontynentalne ułatwiają również, wbrew pozorom wstawanie.

Kontynentalne, tapicerowane łóżka do sypialni pełnią rolę nie tylko funkcjonalną, ale i estetyczną. Tego typu łóżka nadają domowej sypialni bardziej współczesnego, ekskluzywnego wyglądu. Działając w ten sposób na zmysły zapewniają użytkownikom niezwykłe doznania tak w nocy, podczas korzystania z nich, jak i w dzień.

łóżko
tapicerowane łóżko kontynentalne do sypialni

Dzięki swojej nietypowej konstrukcji złożonej z wielu warstw materacy, łóżka kontynentalne umożliwiają lepszą cyrkulację powietrza i znacznie lepiej od tradycyjnych odprowadzają wilgoć. Zapewnia im to nie tylko zwiększoną trwałość, ale sprawia również, że komfort spania czy wypoczywania na nich, również w letnie, gorące dni jest o wiele bardziej odczuwalny.

Dla kogo polecamy łóżka kontynentalne?

Łóżka kontynentalne są doskonałym wyborem do każdej sypialni, niezależnie od stylu jej wykończenia. Pasują bowiem one do każdego rodzaju aranżacji, szczególnie tych utrzymanych w nowoczesnym stylu. Są doskonałym rozwiązaniem dla każdej pary, a także singli potrzebujących odpowiednio dużej przestrzeni do komfortowego snu czy odpoczynku.

Jedną z przyczyn gwałtownego skoku popularności łóżek kontynentalnych jest jednak fakt, że świetnie nadają się one dla osób starszych i zmagających się z bólami kości i stawów. Dzięki swojej konstrukcji znacznie ułatwiają one podnoszenie się, zmianę pozycji na leżącą, czy wstawanie po dobrze przespanej nocy. Wszystko to dzięki dostosowanym do różnych potrzeb materacom i sprężynom bonnelowym, zapewniającym idealne przyleganie ciała do materaca.