Informacje

Projekt wnętrza z wykorzystaniem betonu architektonicznego

Nowoczesne i wysokiej jakości materiały przeznaczone do wykończenia wnętrz pozwalają na stworzenie funkcjonalnej i eleganckiej powierzchni. Poprzez odpowiedni dobór rozwiązań, właściciele mieszkań mogą cieszyć się trwałym efektem. Beton architektoniczny to nowoczesny sposób aranżacji różnego typu pomieszczeń. Doskonale sprawdza się zarówno jako element dekoracyjny, jak też również materiał przeznaczony do stworzenia stabilnej, estetycznej podłogi.

Wykorzystanie betonu architektonicznego w łazience

W pomieszczeniach tego typu niezbędne jest, aby wykorzystać odpowiedniej jakości, wodoodporne materiały.  Wynika to z faktu, iż występuje tam duża ilość wody oraz wilgoci. Niegdyś najpowszechniejszym rozwiązaniem było stosowanie płytek, które następnie były uszczelnianie odpowiednią masą, służącą do wypełniania łączeń pomiędzy nimi. Obecnie jednak, poprzez wprowadzenie na rynek betonu architektonicznego, pojawiły się nowe możliwości aranżacji wnętrz. Jego ogromną zaletą jest uniwersalność. Oznacza to, iż możliwe jest jego zastosowanie na różnego typu powierzchniach. W przypadku podłóg uzyskana zostaje jednolita, wytrzymała i wodoodporna powierzchnia. Świetnie sprawdza się chociażby przy okazji kabin prysznicowych, pozbawionych brodzika. Kolejna możliwość to stworzenie blatu łazienkowego przy użyciu betonu architektonicznego. Tego typu rozwiązanie jest bardzo modne, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz Trójmiasto. Gdynia, jako jedno z miast, w których powstaje spora liczba nowych inwestycji, także mieszkalnych, oferuje nowoczesne, funkcjonalne mieszkania, w których króluje beton architektoniczny.

Beton architektoniczny w kuchni

To kolejna przestrzeń, w której istotną rolę odgrywa podłoga. Także w tym przypadku z powodzeniem można wykorzystać beton architektoniczny. Sprawdzi się również jako materiał służący do stworzenia blatu roboczego. Z uwagi na dużą wytrzymałość betonu, o wiele trudniej o jego zarysowanie, czy uszkodzenie. Bardzo popularne, także ze względów praktycznych, jest stosowanie materiału ochronnego w okolicach kuchenki, z uwagi na parujące potrawy w trakcie gotowania, czy tłuszcz, który może pryskać na ścianę. To kolejna powierzchnia, na której sprawdzi się beton architektoniczny.

Eleganckie i trwałe schody

W przestrzeniach utrzymanych w nowoczesnych stylu, tak samo minimalistycznym, czy industrialnym, króluje beton. Dlatego elementy takie, jak schody, zyskają nie tylko stylowego wizerunku, ale również trwałe wykończenie poprzez zastosowanie betonu architektonicznego. Jego zaletą jest możliwość otrzymania zróżnicowanej kolorystyki, poprzez odpowiednie zmieszanie masy roboczej.

Hanna Duszyńska, projektowanie wnętrz: https://duszynska.com.pl/