Dom dla rodziny

Dlaczego warto postawić na ogrzewanie domu gazem płynnym?

O wyborze metody ogrzewania domu decyduje szereg różnych czynników. Wielu Polaków decyduje się na ogrzewanie gazowe, niemniej nie zawsze istnieje możliwość przyłączenia gospodarstwa domowego do sieci gazu ziemnego. Gdy na przeszkodzie staje brak odpowiedniej infrastruktury na danym terenie, warto postawić na gaz płynny.

Gaz płynny – wygoda i funkcjonalność

Jednym z najważniejszych powodów, dla których opłaca się wybrać ogrzewanie gazem płynnym, jest wygoda. Instalacje zbiornikowe nie są skomplikowane w obsłudze – dla użytkownika sprowadza się ona do ustawienia odpowiednich parametrów kotła grzewczego. Napełnianiem i konserwacją zbiornika zajmuje się natomiast dostawca paliwa. Zbiornik można kupić lub wydzierżawić, przy czym w opinii wielu klientów Amerigas lepszym rozwiązaniem jest dzierżawa. Klient może bowiem wówczas liczyć na sporo ułatwień, np. przy załatwianiu formalności związanych z montażem instalacji.

Gaz płynny – czysto i ekologicznie

Ogrzewanie gospodarstwa domowego gazem płynnym jest także uzasadnione z uwagi na właściwi tego paliwa. Gaz płynny jest przyjazny dla środowiska – podczas jego spalania nie powstają żadne szkodliwe substancje. Jest to czyste paliwo pozwalające długo zachować w należytym stanie urządzenia grzewcze. W porównaniu z wieloma paliwami stałymi gaz ziemny wyróżnia się kilkukrotnie większą kalorycznością. Jest bardzo wydajny – zawartość jednego zbiornika wystarcza nie tylko do ogrzania domu, ale również podgrzania wody i zasilenia kuchenki czy gazowego grilla.

Gaz płynny – instalacja bez zezwolenia

Na potrzeby gospodarstw domowych stosowane są nieduże zbiorniki. W sytuacji, gdy ich objętość nie przekracza 7 m3, nie jest potrzebne zezwolenie na budowę. Oczywiście montaż instancji należy zgłosić do starostwa powiatowego, konieczne są też coroczne jej przeglądy. Klienci dostawców gazu płynnego mają do wyboru zbiorniki naziemne lub podziemne. Wybór określonego modelu jest podyktowany indywidualnymi przesłankami – sporo zależy tu od wielkości działki i poziomu wód gruntowych.