Dom dla rodziny

Projekty domów bez garażu – czym zastąpić utracony metraż?

Podczas budowy domu pojawia się wiele sposobności, pozwalających ograniczyć wydatki. Oczywiście nie należy rezygnować z wysokiej jakości materiałów i wykwalifikowanej ekipy remontowej. Zamiast tego lepiej wybrać projekt domu, który sam w sobie jest tańszy i szybszy w realizacji. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się projekty domów bez garażu.

​Projekty domów bez garażu – czy naprawdę są korzystnym rozwiązaniem?

Chociaż projekty domów bez garażu pozwalają inwestorom zaoszczędzić niemałe kwoty, niektórzy obawiają się, że brak garażu negatywnie wpłynie na ich komfort. Faktycznie – osoby zmotoryzowane mogą odczuć brak własnego miejsca parkingowego. Jednak ci, którzy używają garażu jako magazynku na narzędzia, nie powinni mieć problemu z tym, że na ich posesji nie będzie się znajdować to dodatkowe pomieszczenie. Wynika z tego, że garaż może być zarówno kwestią pierwszej potrzeby, jak i zbędnym dodatkiem. Wszystko zależy tak naprawdę od domowników.

Ale jakie właściwie zalety posiadają projekty domów parterowych bez garażu? Przede wszystkim:

  • są tańsze w realizacji
  • pozwalają zaoszczędzić przestrzeń na działce
  • skupiają się na maksymalnym wykorzystaniu dostępnego metrażu
  • nierzadko posiadają inne cenne udogodnienia, takie jak na przykład poddasze czy piwnica.

To wszystko sprawia, że projekty domów bez garażu są chętnie wykorzystywane przez inwestorów. Jednak czynnikiem, który z reguły ma decydujący głos, jest mniejszy koszt budowy. Wbrew pozorom, postawienie garażu wymaga sporych nakładów finansowych. Można temu zapobiec, decydując się na projekt domu bez garażu. Co ważne, projekty domów bez garażu nadają się także na wąskie działki, a w przypadku większych – pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, którą właściciel może wykorzystać w dowolny sposób. Doskonałym pomysłem jest stworzenie przydomowego ogródka lub placu zabaw dla dzieci. Pociechy na pewno będą zadowolone z zielonej przestrzeni, która jest przeznaczona tylko dla nich. Z kolei rodzice będą mogli mieć oko na najmłodszych członków rodziny.

​Projekty domów bez garażu – wykorzystaj poddasze jako alternatywę

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, bardzo często zdarza się, że projekty domów bez garażu uwzględniają inne rozwiązania. Jednym z nich jest poddasze. Taka dodatkowa przestrzeń jest korzystną opcją, szczególnie dla osób mających dużo rzeczy. Wszystkie przedmioty można bowiem składować na poddaszu. Ale jest jeszcze mnóstwo innych opcji, które pozwalają wykorzystać poddasze. Można na przykład zaaranżować je jako dodatkowy pokój – dla dziecka lub dla gości. Poddasze świetnie sprawdzi się także w roli sypialni. Niektórzy decydują się na stworzenie w tym miejscu domowej siłowni lub mini sali kinowej. Każdy z tych pomysłów jest wart uwagi. Jeśli zastanawiasz się nad realizacją któregoś z projektów domów bez garażu, zajrzyj na stronę https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_domow_z_poddaszem_uzytkowym_bez_garazu.html. Znajdziesz tam ciekawe propozycje projektów domów, które naprawdę mogą zaskoczyć. Ich główną cechą jest funkcjonalność. Bez niej trudno wyobrazić sobie wygodny dom. Dzięki możliwości porównania różnych projektów, możesz świadomie wybrać ten, który będzie najbardziej trafiał w Twój gust. Poza tym gotowe projekty domów bez garażu są świetną alternatywą dla indywidualnych spotkań z projektantem. Przede wszystkim wymagają mniej nakładów finansowych i umożliwiają swobodny wybór, o czym zostało wspomniane przed chwilą. To wszystko sprawia, że projekty domów bez garażu zyskały tak dużą popularność.