Solary, które zaspokajają zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową
Każdy, kto interesuje się ekonomicznymi oraz ekologicznymi źródłami energii, z całą pewnością spotkał się z pojęciem solary. Warto pamiętać o tym, że inwestycję w kolektory warto rozważyć już podczas planowania budowy domu. To z pewnością doskonałe rozwiązanie dla osób, na którym zależy na jak najlepszej energooszczędności. To również świetne rozwiązanie dla osób ceniących ekologiczne możliwości i dbałość o środowisko. Warto pamiętać, że kolektory słoneczne mogą być doskonałym uzupełnieniem kosztownego ogrzewania ciepłej wody użytkowej.
Solary niezastąpione w nowoczesnych, ekologicznych domach
Solary, czyli kolektory słoneczne mogą być bez wątpienia alternatywą dla całorocznego ogrzewania w domu. Ponadto, mogą one przyczynić się również do znacznych oszczędności na rachunkach. Warto pamiętać o tym, że osoby które zdecydują się na to źródło, otrzymują spersonalizowaną ofertę, na podstawie której ustalane są jak najlepsze warunki dla danego domu. Odpowiednio dobrany system solarny zagwarantuje znaczne oszczędności, co w skali wieloletniej przyniesie rzeczywiste zyski. Warto pamiętać o tym, że w miesiącach najbardziej słonecznych, czyli od końca marca do mniej więcej początku bądź połowy października, montaż solarów może zaspokoić około 80 lub 90 procent zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. Jak widać z powyższego opisu, jest to ogromna oszczędność i ulga finansowa. Z kolei biorąc pod uwagę 3 najgorętsze miesiące, z tych wyżej wymienionych, może to być nawet 100 procent zapotrzebowania na wodę.
Garść przydatnych informacji o działaniu kolektorów solarnych
Budowa kolektorów słonecznych gwarantuje im odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz powierzchowne zniszczenia. Poszczególne kompozyty są odporne na warunki atmosferyczne, ujemne oraz dodatnie temperatury. Z czego składa się instalacja? Warto wiedzieć, że w jej skład wchodzi bateria, która umieszczona jest najczęściej na dachu. Ponadto, bateria może być instalowana także na elewacji bądź opcjonalnie na gruncie. Kolejnym elementem, który wchodzi w skład instalacji jest podgrzewacz. Kompozyt ten znajduje się bezpośrednio w budynku mieszkalnym. Najczęściej podgrzewacz znajduje się bezpośrednio w okolicy kotła centralnego ogrzewania. Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak działają solary? Otóż, w jednym zdaniu można ująć to następująco, że głównym zadaniem solarów jest zamiana promieniowania słonecznego na ciepło. Promieniowanie słoneczne ogrzeje wodę w budynku mieszkalnym. Co istotne, to źródło grzewcze może być ponadto wykorzystywane również do ogrzewania całej powierzchni domu.