Informacje

Sufitowe panele LED – gdzie się przydają?

Każdy z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w naszym domu czy innych pomieszczeniach odgrywa odpowiednie oświetlenie. To właśnie dzięki niemu możemy zapewnić sobie odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a także i wprowadzić do wnętrza nietuzinkowy klimat. Obecnie największą popularnością cieszą się sufitowe panele LED, które emitują ciepłą i naturalną barwę światła, a dodatkowo są energooszczędne. Jednak gdzie taki rodzaj oświetlenia się sprawdzi?

Czym są panele LED-owe?

Sufitowe panele LED-owe to nic innego jak innowacyjne źródło światła, które może stanowić świetną alternatywę dla tradycyjnych świetlówek. Co więcej dostępne są one w przeróżnych kształtach i wymiarach, co znacznie ułatwia ich dopasowanie do danego pomieszczenia. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że świecą one dosłownie całą swoją powierzchnią, a dodatkowo światło rozłożone jest niezwykle równomiernie. Dodatkowo trzeba wspomnieć o tym, że panele LED-owe są również energooszczędnym źródłem światła, a także cechują się największą, możliwą wydajnością.

Czym cechują się sufitowe panele LED?

Sufitowe panele LED mają niewątpliwie wiele zalet. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • wysoką skuteczność świetlną, która określa stosunek pobieranej przez panel energii do mocy strumienia świetlnego jaką on emituje. Najlepsze panele LED mogą osiągnąć skuteczność na poziomie około 120 lm/W.
  • Trwałość, sufitowe panele LED to przede wszystkim najwyższa możliwa trwałość. Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, jaki jest okres gwarancji producenta, oraz na to jaki materiał został zastosowany celem równomiernego rozproszenia światła.
  • UGR, jest to współczynnik olśnienia i jest to kolejna ważna cecha paneli LED-owych. Ma to ogromne znaczenie w momencie, kiedy wybieramy je do miejsc pracy. Światło ze zbyt wysokim UGR może powodować dyskomfort jednak sufitowe panele LED mają UGR zwykle poniżej 19.

Gdzie sprawdzą się sufitowe panele LED?

Sufitowe panele LED to świetne rozwiązanie do biur i pomieszczeń komercyjnych. Zapewniają one bowiem równomierne doświetlenie praktycznie każdej powierzchni. Niemniej jednak sufitowe panele LED znajdują również coraz częściej zastosowanie w naszych domach. Dzięki temu, że występują one w różnorodnych rozmiarach oraz kształtach, bez problemu można dopasować je do już istniejących aranżacji, a także sprawić, że sufitowe panele LED staną się nietuzinkową i niezwykle praktyczną ozdobą wnętrza. Oczywiście warto dodać, że są one energooszczędnym źródłem światła, więc z pewnością są również rozwiązaniem ekonomicznym.